De omroepen maken zich zorgen. De OLON/NLPO blijft vasthouden aan de vorming van streekomroepen, maar een toezegging van de overheid om deze streekomroepen voldoende te bekostigen, is er niet.
Met de koers naar streekomroepen heeft de OLON/NLPO wel bereikt dat de regionale omroepen volop inzetten op 'lokaal nieuws'. In de begroting van de RPO voor 2021 komt het woord 'lokaal' 56 keer voor.
De regionale omroepen willen het werk gaan doen van de lokale omroepen. Ze zeggen dat te willen doen in samenwerking met de lokale omroep, maar in de praktijk wil de regionale omroep de dienst uitmaken.
Zaterdag 31 oktober is de Algemene Ledenvergadering van de OLON. De motie zal daar in stemming worden gebracht. Wil jij meebeslissen? Meld je dan aan voor de ALV.
